Category Archives: Oferty kredytowe

Kalkulator kredytów hipotecznych


Zdecydowaliśmy, że nadszedł w naszym życiu moment na kupno mieszkania czy innej nieruchomości. Bardzo niewiele osób może poszczycić się taką sytuacją finansową, która pozwalałaby dokonać tego typu inwestycji za gotówkę.

kredyt

Często też ludzie, którzy dysponują tego rzędu pieniędzmi, mają je z pewnych względów zamrożone i również mniej lub bardziej zmuszeni są do zaciągnięcia zobowiązań kredytowych. Od czego zacząć poszukiwanie dla nas optymalnego kredytu hipotecznego? Dobrym pomysłem będzie z pewnością skorzystanie z kalkulatora kredytów hipotecznych. Czym jest kalkulator kredytów hipotecznych? Sprawdźmy.

Nawet jeśli zamierzamy koniec końców skorzystać z usług doradcy kredytowego, dobrze będzie gdy na początku sami skalkulujemy naszą przybliżoną zdolność kredytową i raty ewentualnego kredytu. Każdy bank nieco inaczej oblicza zdolność kredytową, czyli to, czy jesteśmy w stanie spłacić podjęte zobowiązanie wraz z odsetkami, ale pewne zmienne pozostają niezmienne.

Jaką masz zdolność kredytową?

Obliczając zdolność kredytową każdy kalkulator kredytów hipotecznych nakaże nam wprowadzić takie dane jak ilość osób w gospodarstwie domowym, dochody netto, zobowiązania finansowe, miesięczne wydatki itp. W ten sposób nawet jeszcze przed rozmową z doradcą będziemy w stanie w przybliżeniu określić co należy zrobić, aby zwiększyć wymaganą zdolność.

Kalkulator kredytów hipotecznych już na początku da nam również wyobrażenie o tym jakiego rodzaju raty mogą się okazać dla nas korzystniejsze: równe czy malejące? Choć oczywiście te pierwsze z racji tego, że tak kalkulowana rata jest niższa zwiększą naszą zdolność kredytową. Jednak przy rozpatrywaniu charakteru rat tak naprawdę liczą się odsetki i to one mają kluczowe znaczenie.

Kalkulator kredytów hipotecznych oszacuje Twoje koszty

Takowy kalkulator pomoże nam stosunkowo łatwo nawet samemu oszacować koszty kredytu w różnych wariantach, ze względu na długość kredytowania, czy charakter rat. Umożliwi swobodne porównanie nawet kilkunastu opcji. Uzbrojonym w taką wiedzę będzie nam łatwiej rozmawiać z doradcą kredytowym czy przedstawicielem banku. W Internecie znajdziemy bardzo wiele kalkulatorów umożliwiających wykonanie symulacyjnych wyliczeń zarówno ogólnych jak i pod kątem oferty konkretnych banków.

Taką wyszukiwarką jest naprzykład comperia.pl http://www.comperia.pl/kalkulator-zdolnosci-kredytowej.html

Pomoc znajdziecie także na portalach finansowych http://www.bankier.pl/finanse/kredyty/mieszkaniowe

Na stronach firm doradztwa finansowego, przykładowo http://www.forum-kredytowe.pl/porady/kalkulator-kredytowy-oblicz-koszt-kredytu-i-wysokosc-raty-189/

 

Kredyt na zakup ziemi

Kredyt na zakup ziemi cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród wielu Polaków. Spowodowane jest to zaspokojeniem potrzeb związanych z posiadaniem własnego domu do którego budowy często brakuje działki.

zakup ziemi

Decydując się na kredyt na zakup ziemi przygotuj się na to, że będziesz musiał mieć określony wkład własny, obecnie minimum 5% wartości nieruchomości. Zmiany takie weszły w życie wraz z rozpoczęciem się 2014 roku.

Jakie zasady przy podjęciu decyzji o kredyt na zakup ziemi?

Kredyty na zakup ziemi w swoich kosztach są bardzo zbliżone do kosztów ponoszonych przy zaciąganiu kredytów hipotecznych. Zwróć uwagę na RRSO sięgające od 4,399% w PKO Banku Polskim, aż po 6,173% w Raiffeisen POLBANK. Wysokość prowizji i marży również ma tutaj bardzo duże znaczenie dlatego zapoznaj się z tym uważnie i dopytaj o wszelkie dodatkowe koszty o ile takie występują.

Gdzie ubiegać się o kredyt na zakup ziemi?

Przykładowo zaciągamy kredyt na 30 lat w kwocie: 150 tys. zł. Przy czym wartość nieruchomości wyceniona jest na 200 tys.

Warta uwagi jest oferta kredytu na zakup ziemi w PKO Banku Polskim:

 • – RRSO 4,399%
 • – rata 716.99 zł
 • – prowizja 0,0%
 • – marża 1,3%.

Większość rankingów wskazuje ofertę Getin Banku na drugim miejscu pod względem atrakcyjności oferty (analizujemy ten sam przykład):

 • – RRSO 4,978%
 • – rata 755,58 zł
 • – prowizja 4,0%
 • – marża 1,74%

Dla lepszego zobrazowania różnicy w ofertach kredytu na zakup działki przedstawiamy również ofertę Millenium Banku:

 • – RRSO 5,186%
 • – rata 768,97 zł
 • – prowizja 2,0%
 • – marża 1,89% .

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję pamiętaj, że kredyt na zakup działki czy to na zakup domu/mieszkania to zobowiązanie, które łączy Cię z bankiem przez okres około 20 -30 lat, co zajmuje prawie połowę życia.

Dlatego warto jest zapoznać się z wszelkimi możliwymi ofertami różnych banków, aby mieć porównanie i aby móc odnieść je do swojej sytuacji. Dlatego jeżeli interesują Cię oferty innych banków zapraszamy na naszą stronę, gdzie będziesz mógł zasięgnąć wszelkich niezbędnych informacji do podjęcia decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania.