Category Archives: Bankowość

Grupa SGB

Spółdzielcza Grupa Bankowa SGB tworzona jest przez Banki Spółdzielcze (206) i SGB – Bank Spółka Akcyjna. Celem głównym SGB jest rozbudowywanie sieci placówek i elektronicznych kanałów dostępu. Grupa SGB daje dużo korzyści swoim klientom, m.in. bez prowizyjne korzystanie z ponad 3 000 bankomatów. Ich usługi świadczone są na wysokim poziomie, placówki zawsze są umieszczane w dogodnym miejscu dla klienta, gdzie nie ma problemu z komunikacją.

Cele główne grupy SGB:

  • Kompleksowa obsługa firm prowadzących działalność na terenie miast i wsi, rolników i przedsiębiorstw sektora rolno-spożywczego,
  • Konsekwentne zwiększanie jakości oferowanych usług
  • Udzielanie wsparcia rozwojowi gospodarczemu środowisk lokalnych.

Co oferuje Spółdzielcza Grupa Bankowa?

W swoich działaniach grupa SGB stosuje progresywne rozwiązania technologiczne. W jej ofercie można znaleźć m.in. produkty depozytowo-kredytowe na europejskim poziomie, szeroki wachlarz rachunków bankowych., lokaty terminowe i karty płatnicze takie jak: VISA, VISA Electron, Maestro, MasterCard. Tutaj szerzej o ofercie SGB.

Fundusze Unijne w SGB

Dzięki działającym w SGB Bankom Spółdzielczym oferowana jest kompleksowa pomoc i wsparcie klientom w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Wszystkiego możesz dowiedzieć się w specjalnie przeznaczonym na ten cel Punkcie Doradztwa Unijnego SGB.

Uzyskasz tam informacje na temat aktualnie dostępnych funduszy unijnych, niezbędne dokumenty i terminy składania poszczególnych wniosków. Dodatkowo jeżeli zajdzie taka potrzeba dostaniesz również niezbędne wskazówki co do tego w jaki sposób wypełniać poprawnie formularze.

Szeroka gama produktów finansowych stawia grupę SGB na wysokiej pozycji pod względem konkurencyjności. Nawet w przypadku kredytów ma ciekawe oferty zarówno dla klientów indywidualnych, firm i innych instytucji oraz rolników.

Interesuje Cię porównanie wyżej wspomnianych ofert do innych produktów finansowych oferowanych przez banki? Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej strony, znajdziesz tam wiele ofert, dzięki którym będziesz mógł w łatwy i szybki sposób porównać to co Cię najbardziej interesuje i dokonać wyboru najkorzystniejszego dla siebie.

Bank Spółdzielczy w Pyrzycach

pyrzyceW wielu mniejszych miejscowościach, niekoniecznie nawet w mieście możemy spotkać Banki Spółdzielcze. Banki takie na pozór nie mają łatwego życia. Rzeczywistość jest jednak nieco inna i znacznie bardziej różowa dla nich. W małych miejscowościach, takich jak Pyrzyce w zachodniopomorskim, to właśnie Bank Spółdzielczy jest w stanie znacznie lepiej przebić się ze swoją ofertą do klienta, aniżeli wielkie, nierzadko międzynarodowe banki. Te zresztą od lat walczą bez skutków o swoją pozycję w małych miejscowościach. Siłą banków spółdzielczych jest oczywiście oferta przygotowana pod konkretne możliwości mieszkańców danego regionu.

Co zatem oferuje Bank Spółdzielczy w Pyrzycach swoim klientom? Bardzo wiele. Oto przykładowe produkty:

  • – Promocyjna lokata SGB na okres 3 lub 12 miesięcy.*
  • – Każde założenie lokaty, to los w atrakcyjnej loterii. W tym 2 samochody, oraz ponad 500 mniejszych nagród.*
  • – Niskie opłaty i prowizje, a w wielu przypadkach ich brak.
  • – Dostęp do wielu bankomatów, nie tylko na terenie miasta i okolic.
  • – Możliwość założenia dostępu do kanału internetowego.
  • – Spersonalizowana oferta dla firm regionalnych, oraz rolników.
  • – Kredyty odnawialne, gotówkowe, hipoteczne, samochodowe i wiele innych.

 Czym Bank Spółdzielczy w Pyrzycach różni się od innych

Reasumując oferta takiego banku na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od dużych banków. Możemy jednak od razu zauważyć nawet w tych kwestiach podstawowych z jak dużą dbałością takie banki jak ten w Pyrzycach podchodzą do klienta z rynku lokalnego. Co za tym idzie zyskują one niesamowite uznanie wśród mieszkańców.

Jest jednak jeszcze jedna istotna kwestia. By zapisać się do takiego banku jak Bank Spółdzielczy w Pyrzycach wcale nie musimy być mieszkańcem tego regionu. Zarówno duże banki, jak i banki spółdzielcze posiadają dzisiaj kanały internetowe, przez co możemy zostać ich klientem bez względu na miejsce zamieszkania. I właśnie w Internecie powinniśmy poszukiwać najlepszych i najtańszych rozwiązań finansowych dla siebie. Być może właśnie jeden z banków spółdzielczych podbije Twoje serce.

Źródło: http://www.bs.pyrzyce.sgb.pl/ – Lokata promocyjna „Zima 2014”.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w banku

oprocentowanieZeszłoroczne decyzje Rady Polityki Pieniężnej mogą zrewolucjonizować polski rynek kredytów hipotecznych i nie chodzi tu wyłącznie o to, że kredyty te stały się wyjątkowo tanie. Ta taniość popycha ludzi do coraz częstszego rozważania zmiany oprocentowania takiego kredytu na oprocentowanie stałe.

Wcześniej to rozwiązanie zostało praktycznie zarzucone w związku z wysokim oprocentowaniem i korzystniejszym rozwiązaniem jakim był kredyt we frankach szwajcarskich. Kilka banków próbowało się przebić z ofertą oferując oprocentowane stale kredyty w Euro, ale ponieważ zostały praktycznie zignorowane wycofały się.

Kryzys pozmieniał

Po wybuchu kryzysu w 2008 niemal wszystkim otworzyły się oczy, najwięcej przeszli zadłużeni właśnie we franku i choć po obniżeniu stóp procentowych franka cieszą się teraz względnym spokojem na pewno w przeciągu kilku, kilkunastu lat będą musieli stawić czoło podwyżce stóp procentowych w Szwajcarii co może nawet podwoić ich ratę.

Banki zapewne będą musiały zaproponować im pewne rozwiązania, wszak same są żywotnie zainteresowane spłacaniem kredytów przez swoich klientów. Więcej o tym problemie przeczytacie chociażby tutaj http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-mozna-uchronic-sie-przed-wyzsza-rata-kredytu-we-franku-2761856.html Na razie kilka banków powróciło do możliwości przyjęcia stałego oprocentowania dla zadłużenia hipoteki w złotówkach. Historycznie niskie stopy procentowe w naszym kraju, na poziomie 3,25% pozwalają domniemywać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że taniej już nie będzie i to jest ten moment, w którym warto zamrozić oprocentowanie.

 

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Mamy taką możliwość na okres 5 lub 10 lat w zależności od banku, ale tylko w PKO BP i Deutsche Bank Polska można taką umowę na oprocentowanie stałe prolongować na kolejny okres. W pozostałych bankach, oprocentowanie przechodzi na zmienne, zgodnie ze z góry określonym w umowie oprocentowaniem, opartym o WIBOR najczęściej 3 miesięczny.

Oczywiście nikt nikomu nie gwarantuje, że historycznie niskie stopy jeszcze nie spadną i zmiana oprocentowania kredytu na oprocentowanie stałe okaże się rzeczywiście korzystna, ale perspektywa takiej decyzji dla posiadaczy kredytów złotówkowych jest naprawdę kusząca. Zwłaszcza, że w ciągu ostatniego roku zyskali oni nawet kilkaset złotych.

Nowości w bankowości elektronicznej Banku Millennium

Bank Millennium wprowadza usługę „Skanuj i Płać” opartą na kodach QR. Nowa funkcjonalność „Skanuj i Płać” pomaga sprawnie płacić za rachunki przy pomocy telefonu komórkowego.
Kody QR (Quick Responses) to kwadratowe znaczki, złożone z mniejszych czarnych i białych kwadracików, wydrukowane na rachunku. Zeskanowane telefonem komórkowym pojawiają się w postaci gotowych formularzy przelewu w aplikacji mobilnej. By opłacić rachunek wystarczy zaakceptować płatność. Cały proces odbywa się automatycznie i zabiera kilkanaście sekund. Klienci Banku Millennium mają możliwość w ten sposób opłacać rachunki papierowe i elektroniczne wszystkich firm , które wystawiają faktury z QR kodami. Są to między innymi UPC, Netia, Orange i PGNiG.